Vyrazte na nejlepší nordic walking trasy v Česku

Máme pro vás 5 nejlepších tras, na kterých pořádně provětráte své nordic walking hole.

Tentokrát zamíříme s nordic walking holemi do českých luhů a hájů.  

1. Znovín Walking

Vyberte si ze 14 tras tu nejlepší pro vás v malebném prostředí jihomoravských vinic a národního parku Podyjí. Okruhy měří od 6 do 12 kilometrů a dají se libovolně kombinovat, zkracovat či naopak prodlužovat. Nově vyznačené jsou zejména v okolí Šatova, kde nápad vznikl. Trasy vesměs začínají u hotelu Happy Star v Hnanicích nebo u vlakového nádraží v Šatově – takže zbývá jen obout pohodlné sportovní boty, vzít batůžek a vyrazit. 

2. Po okolí Lipna

Lipenské léto se svým mírným klimatem je ideální pro pěší turistiku a je rovněž skvělým obdobím pro individuální či skupinové výšlapy po místní krajině. Projděte se podél Schwarzenberského kanálu anebo se vydejte po některé z mnoha naučných stezek. Na svých sportovních toulkách po okolí můžete zavítat na zříceninu Vítkův hrádek, nebo se vydat stezkou do korun stromů. 

3. Konstantinovy Lázně

Trasy od 3 do 12 kilometrů jsou připravené nejen pro lázeňské hosty. Vydat se tu můžete například na naučnou stezku Hradišťský vrch, která je dlouhá pět kilometrů. Oblíbené jsozu také vycházky pro lázeňském parku, využít můžete i instruktora.

4. Jedovnice u Brna

Oblíbené rekreační středisko láká i na nordic walking. Tři nové trasy začínají na parkovišti u rekreačního rybníka Olšovec. Můžete se vydat třeba k zaniklé středověké osadě Bystřec.

5. Praha - Krčský les

A na závěr do hlavního města. Milovníci severské chůze míří do Kunraticko-michelského lesa, kterému se lidově říká Krčský.  Na turistické trasy se dá vyrazit už od stanice metra Roztyly.

Na trasu s novými holemi pro každého

Skvělým poměrem ceny a užitku disponují hole Leki Response NEW, které jsou vyrobené z hliníků, velmi lehké a přitom velmi odolné. Délka holí je pevná, nedají se nastavit, proto pečlivě vybírejte délku (na výběr je z rozměrů 110, 115, 120, 125 a 130 cm). Rukojeť vyrobena z CorTec - směs gumy a drti z přírodního korku, díky tomuto systému padne hůl velmi dobře do dlaně. Jak napsala v recenzi paní Yvona: 
Doporučuji, cena odpovídající kvalitě, perfektní použití. Výborné, lehké, esteticky hezčí než na obrázku.