Kurzy nordic walking chůze

Tentokrát pro vás máme několik tipů na kurzy, na kterých se naučíte správné technice nordic walking chůze.

S nordic walking holemi se to má takto. Můžete s nimi chodit tak. jak vás napadne, jak se vám hole nejlépe drží a chůzi vám podpoří. Ale se správnou technikou podpoříte chůzi a svůj sportovní výkon mnohem více. Uvádí se, že se správnou nordic waling technikou ušetříte až 40 procent vydané energie.

Kam na kurzy nordic walkingu?

Kurzy severské chůze nabízí např. specialisté z Nordic Sports. Kurzy probíhají každý měsíc mimo léto, nejbližší tedy v září. Nordic Sports nabízí kurzy pro pro začátečníky i pokročilé. Specialitou je seznamovací MINI kurz, který trvá pouze 3 hodiny a na kterém se dozvíte informace o výběru vybavení a základní techniku severské chůze. 

Klasický základní kurz trvá celý den (cca 7 hodin). Na kurz jezdí lidé z Česka i Slovenska a je to nejoblíbenější kurz v nabídce. Pro kurz je nutné disponovat základní fyzickou kondicí, za den ujdete nejméně 10 kilometrů. Dozvíte se, jak správně chodit s holemi, jakým chybám se vyvarovat i jak učit ostatní nordic walkingu.

Kurzy Nordic walkingu pro pokročilé

Pro pokročilé jsou určeny kurzy funkčního cvičení s nordic holemi, kurz zaměřený na zdravá záda a také kurzy pro zájemce o práci instruktora severské chůze, který vychází z finské školy nordic walkingu.

Na kurzy se vybavte novými holemi Leki Response

Leki je synonymem kvalitních holí na nordic walking. Za výběr holé této značky vás každý instruktor jen pochválí. Leki Response NEW jsou vyrobené z hliníku, mají madla z přírodního korku a hrot z karbidového železa. Hůl padne velmi dobře do dlaně, jsou velmi lehké (342 gramů dohromady!), precizně provedené i podle recenzí náročných zákazníků, kteří vyzkoušeli hole různých značek. 

Za cenu kolem 1 200 korun výborná koupě pro turisty, kteří to se severskou chůzí myslí vážně.