Nordic walking chůzí ke zdraví

Jak si utužit zdraví i v pozdějším věku? Jak předcházet zdravotním problémům? No přeci pravidelnou chůzí s nordic walking holemi!

Chůze je přirozeným pohybem lidského těla. Využijte ji i vy pro získání lepší fyzické kondice a zlepšení zdravotního stavu.

Základní dopad nordic walking chůze na zdraví

Hned na úvod si to shrňme. Zlepšení srdeční činnosti a krevního oběhu, regulace krevního tlaku, prevence infarktu a posílení dýchání. Prevence bolestí zad a zlepšení držení těla.

Nordic walking pro vaše srdíčko

Jen správně cvičené srdce je odolné proti nemocem. Pravidelná chůze s holemi podporuje krevní oběh a je výbornou prevencí vůči infarktu. Lepší fyzická kondice také snižuje krevní tlak. Hubnutím také docílíte menší namáhanosti srdíčka a jeho vyšší výkonnosti.

Nordic walking pro vaši váhu

Jen běžnou chůzí můžete významně zhubnout. Nordic walking vám pomáhá snižovat obsah tuku a cukru v krvi, snižuje nadváhu a tím omezuje její negativní dopady na lidské zdraví. Známé neduhy, jako kloubní potíže, problémy se srdcem, dechem tak mohou časem zcela vymizet.

Nordic walking pro diabetiky

Negativní doprovodné projevy cukrovky můžete také významně omezit díky nordic walkingu. Pravidelná chůze je velmi prospěšná díky pozitivnímu vlivu na nadváhu, srdeční činnost a dýchání. 

Nordic walking pro vaše plíce

Pravidelná chůze posiluje dýchání. A s tím je spojené okysličení těla a jeho celkové lepší fungování. Cítit se budete prostě skvěle.

Nordic walking pro vaše záda a klouby

Aktivní zapojení většiny svalů těla, jejich trénink i uvolnění. To je nordic walking. Působí efektivně jako prevence bolestí zad a kloubů, pro celkové zpevnění těla.

Nordic walking pro vaši náladu

Zlepšení nálady, odbourání stresu, psychická pohoda. Prostě pozitivní působení na celkovou imunitu a životní pohodu člověka.